Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Šperk byl přidán do oblíbených
Hledat

Rhodiované prstýnky aneb poznáte rozdíl mezi bílým zlatem a stříbrem?

Rhodiované prstýnky aneb poznáte rozdíl mezi bílým zlatem a stříbrem?

Ženy se vždy pokoušely zvyšovat svou přitažlivost a krásu všemožnými způsoby. Jak na to? A za málo peněz? :-)

Kategorie: Šperky

V této honbě za pestrostí ve zdobení se se začínají stírat rozdíly mezi šperky z drahých kovů a těmi ostatními. Na prvním místě je design a co si budeme namlouvat i kvalitní bižuterie umí být překrásná.

Dnes bychom Vám rádi dali TIP někde NA PŮLI CESTY:
Jsou to stříbrné rhodiované prsteny nebo obecně stříbrné rhodiované šperky.Tedy šperky z drahého kovu, ale ne tak drahého, aby si je nemohl dovolit každý. 

Stříbrné rhodiované šperky mají nejlepší poměr kvalita/design/cena.


Je dobrým zvykem posledních let stříbrné šperky povrchově upravovat drahým rhodiem, které nejenže šperku propůjčí krásně kovově stříbrný vzhled, ale také jeho povrch učiní tvrdším vůči mechanickému oděru a téměř imunním vůči oxidaci (černání) šperků, s kterou stříbro občas zápasí.

Co je RHODIUM?

Rhodium je nejdratší platinový kov, podle výkyvů na burze stojí přibližně tolik co zlato, ale byly i období, kdy stálo i několinásobně více.
Rhodium je velice tažný kov odolný vůči kyselinám, proto tak dobře chrání povrch šperků před černáním.

Rhodium dodává šperkům vyšší odolnost proti oděru, zabraňuje černání šperků a zvyšje lesk šperků!

 

Stříbrné rhodiované prsteny

Stříbro je ušlechtilý drahý kov a jsou z něj vyráběny designové šperkařské lahůdky, které si vzhledově nezadají s luxusními drahými šperky ze zlata či platiny. Možná proto začali výrobci osazovat relativně levné stříbro drahými brilianty, nicméně i pěkně osazené zirkony vypadají hezky. 
Stříbrný rhodiovaný prsten Ilaria Prsten ze stříbra se čtvercovým zirkonem Serafina Vlnkovitý stříbrný prsten s jemnými kamíny

Zlaté rhodiované prsteny

Prstýnky z bílého zlata povrchově upravené rhodiem se na první pohled neliší od těch stříbrných, ale mají jinou hodnotu a význam. Jsou totiž šperkem trvalé hodnoty, které by měly v rodině plnit funkci předávání hodnoty mezi generacemi. Bonusem navíc je příběh šperku, který nosila Vaše maminka či babička, penězi nevyjádřitelná magie na vás zapůsobí, kdykoli zavřete oči a vzpomenete si na ně...
Necháte-li navíc zlatý šperk osadit brilianty, můžete si být jistí, že kameny nikdy neztratí tpřpyt.

Zlatý rhodiovaný prsten bohatě vykládany kameny Dechberoucí zlatý prsten s mnoha kamenyMasivní zlatý prsten s velkým kamenem

Tak co? ZVOLÍTE STŘÍBRNÝ NEBO ZLATÝ PRSTEN? ;-)
Obojí jsou potažené rhodiem!

Článek přečten: 13863×